Adam & Noah – Farvel og Tjak!
Info: Siddepladser / Showet anbefales ikke til unge under 11 år / To shows: kl. 16.30 + kl. 19.00 /
Priser: Gulv 265 kr. / Balkon: 245 kr. / Bemærk: Der kan være begrænset udsyn fra balkonen
Status 19. nov. 2020: Adam & Noah har besluttet at udsætte de to shows til 2021, hvor der forhåbentlig vil være færre restriktioner i forhold til afholdelse af kulturarrangementer. Begge shows udsættes til lørdag den 2. oktober 2021. Købte billetter er alle gyldige til den nye dato og til samme show-tidspunkt. Billetkøbere har fået direkte besked via e-mail.
Farvel og Tjak! Adam & Noah takker af for denne gang
”Hva’ sker der danskere… vi elsker jer, kartofler og ikke-kartofler. Det har været den vildeste rejse at tage landet rundt og lave sjov med jer live, på festivaler, på tv, i radioen og alt det der.
Vi vil bare gerne sige tjak. Tjak fordi vi måtte tage pis på jer, tjak fordi I ville grine med os og tjak fordi I er så fucking luksus. Yalla fuck af vi ses – en sidste gang ;)”
Fænomenet Adam & Noah har eksisteret i fem år. De to komikere, der på rekordtid har kæmpet sig op i toppen af dansk komik, har meldt ud, at de vil slutte. Nu tager de på deres definitivt sidste og største Danmarksturne: ”Farvel og Tjak”. Kom og sig ”tjak og i lige måde”.