Skum Ølbar

Skum Ølbar

Svingelport 1, 3000 Helsingør PROGRAM Tid Fredag 7. oktober 20.00 Stjernevask 21.00 Elektrisk Ål 22.00 Balsal 23.00 Fransk Dolkeparti Tid Lørdag 8. oktober 20.00 Papa Kotji 21.00 Mallemuk 22.00 Lampens Ånd 23.00 Trio Katastrofa Bands på Skum Ølbar

Skibsklarergaarden

Skibsklarergaarden

Knejpe Festival på Skibsklarerergaarden Strandgade 91, 3000 Helsingør Fredag 7. oktober kl. 17.00-21.30 Besøg den historiske Skibsklarerergaard, og hør Kadrejerne synge sømandssange og spille op til fællessang i Skipperstuen. Du kan smage på historiens populære drikkevarer med f.eks. Kronborg bitter, øl og Genever.

Københavneren

Københavneren

Sct. Anna Gade 17, 3000 Helsingør PROGRAM Tid Fredag 7. oktober 20.00 Balsal 21.00 Machetes (SE) 22.00 Kalles World Tour 23.00 Balkon Tid Lørdag 8. oktober 20.00 Leganger Larsen Combo 21.00 Den Gyldne Sangskat 22.00 Papa Kotji 23.00 The Freudian Slippers Bands på Københavneren

Holger Danske Bar

Holger Danske Bar

Stengade 68, kælderen, Helsingør PROGRAM Tid Fredag 7. oktober 20.00 Kanibalkan 21.00 Stjernevask 22.00 Balkon 23.00 Sømandspigerne Tid Lørdag 8. oktober 20.00 Grabow & Guldhammer 21.00 Leganger Larsen Combo 22.00 Den Gyldne Sangskat 23.00 Babylon Twist BANDS

Hold An

Hold An

Bjergegade 20, Helsingør PROGRAM Tid Fredag 7. oktober 20.00 Sømandspigerne 21.00 Balsal 22.00 Elektrisk Ål 23.00 Kalles World Tour Tid Lørdag 8. oktober 20.00 Lampens Ånd 21.00 Captains Quarter 22.00 Dan Fagerquist (SE) & Gunni Torp 23.00 Balkon Bands på Hold An

Café Valdemar

Café Valdemar

Sudergade 23, 3000 Helsingør PROGRAM Tid Fredag 7. oktober 20.00 Balkon 21.00 Himla 22.00 Den Gyldne Sangskat 23.00 Elektrisk Ål Tid Lørdag 8. oktober 20.00 The Freudian Slippers 21.00 Babylon Twist 22.00 Captains Quarters 23.00 Mallemuk Bands på Café Valdemar

Borgerkroen

Borgerkroen

Strandgade 75, Helsingør PROGRAM Tid Fredag 7. oktober 20.00 Himla 21.00 Kanibalkan 22.00 Fransk Dolkeparti 23.00 Stjernevask Tid Lørdag 8. oktober 20.00 Balkon 21.00 Trio Katastrofa 22.00 Mallemuk 23.00 Den Gyldne Sangskat Bands på Borgerkroen

Axelhus Bodega

Axelhus Bodega

Sudergade 27, Helsingør PROGRAM Tid Fredag 7. oktober 20.00 Den Gyldne Sangskat 21.00 Kalles World Tour 22.00 Sola Bella Sisters 23.00 Machetes Tid Lørdag 8. oktober 20.00 Captains Quarters 21.00 Freudian Slippers 22.00 Babylon Twist 23.00 Leganger Larsen Combo BANDS

Axelbar

Axelbar

Bjergegade 27 A, Helsingør PROGRAM Tid Fredag 7. oktober 20.00 Fransk Dolkeparti 21.00 Sola Bella Sisters 22.00 Sømandspigerne 23.00 Kanibalkan Tid Lørdag 8. oktober 20.00 Dan Fagerquist (SE) & Gunni Torp 21.00 Grabow & Guldhammer 22.00 Balkon 23.00 Papa Kotji Bands på Axelbar